Процес і способи сушіння зерна

Для кожного зернопереробного підприємства важливо вміти забезпечити всі етапи: від очищення до транспортування вже готової продукції, так як від якості і ретельності цих процесів залежить кінцевий продукт. Устаткування, яке застосовується для кожного процесу, також відіграє незамінну роль. Гарна техніка економить час і сили.

Взагалі існують різні шляхи здійснення одного і того ж етапу зернопереробки. Ми пропонуємо вам дізнатися способи сушіння зерна.

Сушка - це дуже важливий процес з приведення зерна і насіння до стійкого стану. Тільки ефективне видалення вологи з первісної основи зможе забезпечити подальше надійне, а головне тривале збереження. Суть сушки в тому, щоб збезводнити матеріал, залишивши тільки великий відсоток однієї сухої маси. Неправильний режим може привести до здуття зерна або навпаки до надмірної усушки. Вологість зерна при зберіганні повинна бути мінімальною, але його температура не повинна перевищувати допустимий поріг в 55°C.

Процес сушіння зерна має на увазі передачу теплоти від джерела теплоти до зерна, волога переміщається від центральних шарів до поверхневих, а далі відбувається випаровування вологи у зовнішнє середовище.

Взагалі існують три способи сушіння. Перший - це теплова сушка, сюди ж включена і вакуумна. Друга - це контактна, а третя - це механічна (використовується центрифуга та інші).

Найпопулярнішим способом з них сьогодні є теплова сушка зерна. При ній волога перетворюється на пару, і витрачається теплова енергія. Тепловая сушка також має на увазі можливість використання різних способів отримання бажаного ефекту, але найдієвішим залишається конвекційний метод. Таким поняттям позначається передача теплоти конвекцією від теплоносія, який в свою чергу поглинає вологу і виділяється в атмосферу. Так працює шахтна зерносушарка, яку можна купити на сайті компанії "Омега Агро", а також стрічкова, барабанна та інші.

Контактний метод сушіння полягає в контакті насіння або зерна з нагрітою поверхнею. Але цей метод дуже енерговитратний і тому рідко використовується у виробництві.

Також існує радіаційний метод. Він здійснюється завдяки сонячній та інфрачервоній енергії. Режими сушіння зерна при цьому дуже складно контролювати. Як приклад можна привести повітро-сонячну сушку, яка практикується і сьогодні в південних регіонах країни. При правильному обліку всіх факторів і достатній інсоляції вологість зерна таким шляхом може зменшитися за день до трьох відсотків, але за умови невеликої кількості початкової вологи в матеріалі.

Купити для вашого виробництва зерносушильний комплекс конвекційного типу можна у нас на сайті за прийнятною ціною. Ви заощадите ваш час і гроші, купуючи цю сушилку.

Ми ж гарантуємо якість і тривалу безперебійну роботу обладнання!
Купуйте у нас, і ваше виробництво стане ще більш продуктивним. Відповімо на всі питання за вказаними номерами телефону.